DeflaGyn® Uygulama

DEFLAGYN® Application Set Uygulama
Uygulamanın özellikle gece yatmadan önce yapılması önerilmektedir

1. DeflaGyn® şişesini düz bir zemin üzerine yerleştiriniz. Şişenin kapağını açınız. Aplikatörlerden birini şişenin ağzına sıkıca bastırarak takınız.

2. DeflaGyn® şişesini içine takılı aplikatörle beraber aşağı doğru (180°) çeviriniz. Aplikatör pistonunu 5 ml çizgisine kadar yavaşça aşağı doğru çekerek 5 ml jeli aplikatöre doldurunuz. Sonra dolu aplikatörü şişenin ağzından çıkarıp, şişeyi tekrardan düz zemin üzerine oturtunuz.

3. Pelvis bölgenizi hafif yukarı kaldıracak şekilde bir yastığın üzerine uzanın ve aplikatörün ortalama olarak %70’ini vajinanın içine doğru yerleştirin. Bu işlemi en rahat sırtüstü yatarak ve bacaklarınızı hafifçe havaya kaldırarak gerçekleştirebilirsiniz. Aplikatörü düzgün bir şekilde yerleştirdikten sonra, pistonu nazikçe iterek jeli boşaltın. Sonrasında aplikatörü tekrardan vajinadan çıkarın ve1-2 dakika bu poziyonda kalın.

4. Bir dakika boyunca sırtüstü yatar pozisyonda kalınız. Bu süre boyunca jelin vajinanın içine düzgün bir şekilde yayılması için kalçanızı hafif yukarı kaldırmış pozisyonda kalınız, daha sonra yatış pozisyonuna geçebilirsiniz.

5. Kullanılmış olan aplikatörü çöpe atınız.

Başlangıç noktası: Serviks epitelinin irritasyonu

Intravajinal uygulama:

  • Günde 1 kez 5 ml yatarken intravajinal olarak kullanılır.
  • Önerilen tedavi süresi 3 kutu DeflaGyn® Application Set’dir.

Adet gören hastalar

DeflaGyn®’i adet döneminiz boyunca kullanmayınız. 28 günlük terapi süreçleri sonrasında 3 günlük ara vermenize gerek yoktur, çünkü gerekli ara adet döneminiz süresince zaten verilmektedir.

Adet görmeyen hastalar

DeflaGyn® 1×28 gün boyunca kullanılmalıdır. 28 günlük bir terapiden sonra vajinal jelin kullanımına 3 gün ara verilmelidir. Sonrasında tekrardan bir 28 günlük terapi ve arkasından bu süreci yeniden 3 günlük bir ara takip etmelidir. Bu aradan sonra üçüncü 28 günlük terapi sürecine başlanmalıdır.